Jak poderwać chłopaka? NAJWAŻNIEJSZA zasada!

jak poderwać chłopaka najważniejsza zasada

A więc zastanawiasz się jak poderwać chłopaka, ale nie wiesz jak? W dzisiejszym wpisie zdradzę Ci jedną niezwykle ważną zasadę, dzięki której w kilka sekund poprawisz swoją atrakcyjność i zainteresujesz płeć przeciwną 🙂

Mówi się, że uśmiechnięta kobieta może być aż do dziesięciu razy bardziej atrakcyjna dla mężczyzn. Jak to jest w rzeczywistości i czy faktycznie jest to takie proste?

Co mówią badania?

Pozwól, że przytoczę Ci badania (link), w których sprawdzano odbiór kobiet uśmiechniętych i poważnych. W skrócie – kobiety wchodziły do baru uśmiechnięte lub nie. Mężczyźni jednogłośnie uznali, że te uśmiechające są o wiele przyjaźniejsze i chętniej nawiązywali z nimi kontakt.

Nie są to oczywiście jedyne badania i jest ich o wiele więcej. Nie chcę Cię jednak zanudzać, więc w skrócie powiem, że na pewno uśmiech u kobiety zwiększa jej atrakcyjność. Czy faktycznie dziesięciokrotnie? Cóż, trudno jednoznacznie stwierdzić. Dla jednego mężczyzny może być to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, a dla innego nie aż tak bardzo.

Jedno jest natomiast pewne – uśmiech jest pewnego rodzaju przyzwoleniem ze strony kobiety na dalszy kontakt, co automatycznie przekłada się na lepsze postrzeganie przez mężczyzn dookoła.

Dlaczego warto się uśmiechać?

Nie czujesz się przekonana? Przedstawię Ci kilka powodów, dla których warto, żebyś się częściej uśmiechała 🙂

  • Uśmiech sprawia, że wydajesz się bardziej kontaktowa, atrakcyjna i pewna siebie
  • Uśmiech pomaga zwalczać stres
  • Uśmiech relaksuje Twoje ciało, co przekłada się na lepsze samopoczucie i zdrowie

Ludzie lgną do osób o pozytywnym nastawieniu. Zastanów się – wolisz uśmiechniętego faceta, czy ponuraka? Odpowiedź jest raczej prosta i tak samo to wygląda jeśli chodzi o kobiety. My mężczyźni wolimy uśmiechnięte kobiety i to ich towarzystwo wybieramy.

Na koniec – jak to wygląda z perspektywy mężczyzny?

Wyobraź sobie, że jesteś mężczyzną i rozglądasz się w klubie. Jak myślisz, która kobieta wpadnie Ci w oko? Atrakcyjna, ale poważna, czy mniej atrakcyjna, ale uśmiechnięta? Oczywiście, że ta druga! Co więcej, mężczyzna w mgnieniu oka znajdzie tysiąc powodów, dla których to ta druga jest atrakcyjniejsza od pierwszej.

Chodzi w tym wszystkim o to, że facet poczuje się pewniej podchodząc do uśmiechniętej kobiety, niż do poważnej. Twój uśmiech przyciąga jak magnes – zaufaj mi 🙂 Mężczyźni boją się odrzucenia ze strony kobiety, więc widząc uśmiech czują, że ich szanse są o wiele większe. Jeśli narzekasz na brak mężczyzn dookoła np. w klubie, to zacznij częściej się uśmiechać 🙂

Jeśli nie wiesz jak poderwać chłopaka, to koniecznie sprawdź mój poradnik! Dowiesz się więcej, klikając w “Poradnik” w menu.

Michał
Autor: Michał
23-letni pasjonat rozwoju osobistego i psychologii społecznej. Od małego pasjonują mnie relacje damsko-męskie i wszystkie niuanse z tym związane. Pomogłem już wielu koleżankom, znajomym i czytelnikom. Mam nadzieję pomóc też Tobie! :)