Jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba?

Nadchodzi ten moment, kiedy zaczyna Ci się podobać jakiś chłopak. Zastanawiasz się co robić i jak mu powiedzieć, że Ci się podoba? Chcesz zrobić to delikatnie, aby on to dostrzegł i zaczął się o Ciebie mocno starać? W tym wpisie Ci z tym pomogę!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba?
  • Czy da się pozbyć strachu przed odrzuceniem? Jak?
  • Jego możliwe reakcje i co z tym robić?
  • BONUS – jak powiedzieć chłopakowi że mi się nie podoba 🙂

Jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba?

Zaczniemy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie, które prawdopodobnie przyprowadziło Cię na tę stronę. Jak mu dać znać, że Ci się spodobał? A najlepiej tak, żeby zrozumiał to podświadomie i zaczął się Tobą bardziej interesować?

Najważniejsze, to żebyś nie wyskakiwała od razu z tekstem “kocham Cię”. Na takie wzniosłe deklaracje przyjdzie jeszcze czas, a na początku trzeba się skupić na dawaniu mu delikatnych sygnałów, świadczących o Twoim zainteresowaniu.

Jak takie sygnały zainteresowania mogą wyglądać? Nie wiem czy wiesz, ale część z nich robisz nieświadomie w jego otoczeniu. Mowa o takich gestach jak poprawianie włosów, częste śmianie się z tego co on mówi, kierowanie stopy w jego stronę, czy delikatne pochylanie się w jego kierunku. Skoro już wiesz jak one wyglądają, możesz świadomie zwiększyć ich ilość i częściej np. uśmiechać się na jego widok.

Co jednak, jeśli to nic nie pomogło? W takim wypadku czas zagrać w bardziej otwarte karty. Częściej przebywaj w jego otoczeniu, zagaduj go nawet o jakieś głupoty. Zdradzę Ci psychologiczną sztuczkę: Pamiętaj, że im częściej widzimy daną osobę, tym bardziej jej atrakcyjność rośnie w naszych oczach. Wykorzystaj to i “pojawiaj się” przy nim dosyć często. Oczywiście wszystko z wyczuciem, nie powinnaś go stalkować i męczyć cały czas.

Jeśli będziesz tak robiła przez np. tydzień lub dwa i Wasz kontakt się nie polepszy, czas na kolejny krok. Powinnaś go wykonać również wtedy, gdy układa się Wam coraz lepiej. Tym krokiem jest wspólne wyjście. Zaproponuj mu wyjście gdzieś na miasto, spacer, kawę – cokolwiek. Możesz użyć pretekstu, że będziesz przejeżdżała niedaleko niego i czy może nie miałby ochoty się na chwilę spotkać.

Udało się? Świetnie! Nie udało się? Próbuj aż do skutku, w końcu się zgodzi. Nie rób jednak tego codziennie, a jak już to co kilka dni. Gdy Wasz kontakt się będzie poprawiał, najprawdopodobniej chłopak wychwyci Twoje zainteresowanie i tym samym nie będziesz musiała się zastanawiać “jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba”.

A co, gdybym chciała mu to powiedzieć wprost?

Można i tak, prawda? Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego prosto z mostu, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że go tylko odstraszysz.

Załóżmy jednak, że dawałaś mu oznaki zainteresowania, ale Wasz kontakt nie do końca się rozwija tak jak tego chcesz. Pomocne może być powiedzenie mu wprost tego, że Ci się podoba. Tylko jak to zrobić? Bardzo prosto! Zaproś go gdzieś, tak żebyście byli sam na sam i aby nikt Wam nie przeszkadzał i nie rozpraszał Was. Na początku spróbuj rzucić jeden lub dwa komplementy, żeby “zmiękczyć” atmosferę i przygotować go do dalszej rozmowy. Może to być skomplementowanie jego ubrania, uśmiechu, oczu… Czegokolwiek.

Gdy wyczujesz odpowiedni moment, powiedz coś w stylu: “Wiesz, chciałam Ci szczerze powiedzieć, że mi się spodobałeś”. Takie proste, a jak skuteczne! Nie potrzeba żadnych wymyślnych tekstów, wystarczy proste powiedzenie tego, co czujesz.

Jak on może zareagować?

Możliwości jest wiele, ale wyróżniłbym dwie najbardziej ogólne i popularne. Pierwsza z nich, to że się uśmiechnie i odpowie “też mi się podobasz”. Można powiedzieć, że jest to sytuacja idealna, którą byś chciała.

Jest też (niestety) druga opcja – nie spodobałaś mu się. Co wtedy? W większości przypadków najgorsze co Cię spotka, to że po prostu on nie powie, że też mu się podobasz. I tyle. Nie jesteś jednak na straconej pozycji, koniec końców poświęcał Ci swój czas, żeby się z Tobą zobaczyć. Jeszcze możesz go poderwać, a pomóc Ci w tym może chociażby mój coraz popularniejszy poradnik jak poderwać chłopaka 🙂

Zauważ, że strach przed odrzuceniem jest irracjonalny. Jeśli chłopak jest normalny (a zakładam, że z takimi się spotykasz), to w żadnym wypadku Cię nie wyśmieje, nie zacznie plotkować i nic Ci nie zrobi. To, że on Ci się spodobał jest dla niego sporym komplementem i tak on to potraktuje.

Podsumowując

Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałem trudności z potencjalnym pytaniem “jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba”. Pamiętaj, nic strasznego się nie może stać i w najgorszym przypadku po prostu się rozejdziecie. Podkreślam jednak, że jest to najgorszy przypadek, a jest on bardzo mało prawdopodobny. Powodzenia!

Michał
Autor: Michał
23-letni pasjonat rozwoju osobistego i psychologii społecznej. Od małego pasjonują mnie relacje damsko-męskie i wszystkie niuanse z tym związane. Pomogłem już wielu koleżankom, znajomym i czytelnikom. Mam nadzieję pomóc też Tobie! :)